info

Jak to všechno začalo?
Úplně nenápadně 🙂 Sbíráním a vyměňováním všeho možného, včetně obalů od čokolád, jsme se s dětmi od sousedů bavili v dobách našeho mládí. Když jsme pak byli starší a nadešel čas naše slavné sbírky zlikvidovat, měla jsem Milek už tolik, že mi bylo prostě líto je vyhodit.. A když mi pak moje sestřenice přenechala i její „fialový poklad“, padlo definitivní rozhodnutí – sbírka Milek se rušit nebude!

A dál?
Časem se po příbuzenstvu i mezi kamarády roznesla zpráva, aby obaly od Milek nevyhazovali, ale přispěli jimi do sbírky. Ta se hlavně díky nim krásně rozrůstala a přibývaly nejen exempláře běžně prodávané u nás, ale i kousky přivezené z cest po zahraničních zemích, například z Polska, Německa, Itálie, Španělska, Francie atd.
Aktuálně mám Milka obalů už tolik (cca 400), že se v nich přestávám orientovat já sama, natož pak ostatní, kteří by rádi přidali další kousek, ale nejsou si jistí, jestli už náhodou ve sbírce není. A právě proto vznikly tyto stránky. Jednak mají mapovat, jak se v průběhu let Milky měnily, ale hlavně mají ukazovat aktuální stav sbírky všem, kdo by chtěli dalšími ještě přispět ;).

(Pokud narazíte na Milku, kterou na stránkách nenajdete a přitom byste ji rádi do sbírky přidali, pište na mail eliskasal@seznam.cz – díky!)

A to je jich vážně tolik?
Vážně. Musím podotknout, že Milky nesbírám podle druhů čokolád, ale opravdu podle obalů, kde každý malý detail je důležitý (o tom by mohli odborníci na marketing vyprávět ;)). Obal jako takový dotváří samotný produkt a kromě funkce ochranné nebo informační má taky funkci identifikační a propagační a jako jedna z forem marketingové komunikace tak ovlivňuje nákupní rozhodování. Je známou pravdou, že řada lidí nakupuje věci hlavně proto, že se jim líbí obal, že je zaujmou poutavé barvy, nezvyklé řešení nebo krásná krabička…

Kromě obalů se mi ve sbírce časem začaly objevovat i věci, které sice čokoládu neviděly ani z rychlíku, ovšem jsou fialové a mají na sobě logo Milky, no tak je přeci nevyhodím :). Prohlédnout si je můžete v sekci s názvem „Milka věci“.

Poděkování
Obrovský dík patří hlavně SaLIKovi, bez kterého by tyhle stránky nebyly. Dál bych chtěla poděkovat širokému příbuzenstvu, kamarádům, známým i neznámým, kteří do sbírky už přispěli no a taky všem, kteří se rozhodnou s jejím rozšířením do budoucna pomoci ;).